Kraków 2016 - Kapliczki, krzyże, pomniki

KAPLICZKI KRZYŻE KOŚCIOŁY POMNIKI AKTUALNOŚCI
INNE CIEKAWE OBIEKTY W POWIECIE GARWOLIŃSKIM
Kazik Paciorek
Przejdź do treści

Kraków 2016

Imprezy 2016
Na Sylwestra 2016 roku wyjechałem do siostry do Pogorzyc pod Chrzanowem. Sam Sylwester spędziliśmy na Rynku w Chrzanowie. Wcześniej byliśmy na Rynku Głównym w Krakowie. Fantastyczne szopki. Niżej zdjęcia.
W drodze do Krakowa zajechaliśmy do Zabierzowa do ROGATEGO RANCZA. Było nieczynne z powodu przygotowań do Sylwestra. Właściciel pozwolił nam obejrzeć teren. Większość zwierząt przeniósł na nowe miejsce. Zdjęcia u dołu.
Kraków, Rynek Główny, u dołu.
Kraków. Jeden z naszych głównych celów, wystawa szopek. Fantastyczne wzory i pomysły. Zdjęcia u dołu.
Kraków, Sukiennice. Zdjęcia u dołu.
Kraków, Kacianora (nora kata). Drugi z naszych celów. Prywatny zbiór narzędzi do tortur. Bardzo przyjemna pogawędka z właścielem, niestety nie pozwolił fotografować. Zdjęcia u dołu.
Kraków, rynek, u dołu.
 Kraków. Spacerując między Sukiennicami a kościołem Mariackim, można nie zdawać sobie sprawy, ze pod ziemią, na głębokości kilku metrów, kryje sie prawdziwy skarbiec wiedzy o przeszłości Krakowa. Aby go odkryć, wystarczy zejść do Rynku Podziemnego.
 24 września 2010 roku został otwarty szlak turystyczny – Śladem europejskiej tożsamości Krakowa. Powstanie tej interaktywnej wystawy umożliwiły badania archeologiczne, które były prowadzone nieprzerwanie od 2005 do 2010 roku we wschodniej części Rynku Głównego. Odkryto wówczas ogromne bogactwo śladów wielowiekowej historii tego miejsca. Pod płytą Rynku powstał więc unikatowy na skalę europejską rezerwat archeologiczny o powierzchni blisko 4000 m2, który daje możliwość podziwiania odnalezionych skarbów i poznania burzliwych dziejów średniowiecznego Krakowa. Zdjęcia u dołu.
Wróć do spisu treści