Sobolew cd. - Obiekty powiat garwoliński

KAPLICZKI KRZYŻE KOŚCIOŁY POMNIKI AKTUALNOŚCI
INNE CIEKAWE OBIEKTY W POWIECIE GARWOLIŃSKIM
Kazik Paciorek
Przejdź do treści

Sobolew cd.

Gmina Sobolew
Sobolew, skrzyżowanie ul. Pagórkowatej i Kościelnej, I. Zdjęcia z 2011 roku, u dołu.
Sobolew, ul. Podlasie. Zdjęcia z 2011 roku, u dołu
Sobolew, skrzyżowanie ul. Podlasie i Widokowej. Kamienny krzyż z 1914 roku fundacji małżonków Kowalczyków. Zdjęcia z 2011 roku, u dołu.
Sobolew. ul. Sosnowa. Zdjęcia z 2012 roku, u dołu.
Sobolew, ul. Spacerowa. Kapliczka z początku XX wieku. Zdjęcia z 2012 roku, u dołu.
Sobolew, ul. Spacerowa. Trójkatna kapliczka z początku XX wieku. Zdjęcia z 2012 roku, u dołu.
Sobolew. Ostatnie chwile starego, drewnianego krzyża na Wiktorzynie. Obiekt jest oparty o drzewo przy skrzyżowaniu leśnych dróg. Być może będzie odnowiony. Zdjęcia u dołu.
Sobolew, ul. Wrzosowa. W lesie między ulicami Wrzosową a Sosnową stoi słupkowa kapliczka. Poprzednia wisiała na drzewie na drzewie, które wycięto. Leży ona na ziemi za obecną. Zdjęcia z 2012 roku, u dołu.
Sobolew, skrzyżowanie ul. Żelechowskiej i Poprzecznej. W związku z przebudową CPN-u w 2016 roku przesunięto i przebudowano kapliczkę. U dołu.
Sobolew, ul. Żelechowska. Kapliczka z 1958 roku. Odnowiono ją w 2016 roku. U dołu.
Sobolew, ul. Żelechowska. Zdjęcia z 2011 roku, u dołu.
Sobolew. Przy kościele stoi kamienny krzyż. Wg legendy na kamieniu, który jest podstawą, są odciśnięte stópki Matki Boskiej. U dołu.
Sobolew, skrzyżowanie ul. Maciejowickiej i Sądowej. Najnowsza figurka w miejscowości. Postawił ją w swoim ogródku Radosław Błachnio w 2016 roku. Zdjęcia z grudnia 2016 roku u dołu.
 Tuż przed Bożym Narodzeniem p. Ryszard Wisniewski z ul. Kownackiej wybudował kapliczkę. U dołu zdjęcia z 11 grudnia 2016 roku.
Zdjęcia z konkursu i książki: Ocalić od zapomnienia, przydrożne krzyże i kapliczki obszaru Lokalnej Grupy Działania - Forum Powiatu Garwolińskiego i okolic.
Sobolew, zdjęcia z 2012 roku u dołu.
Wróć do spisu treści