Miętne - Obiekty powiat garwoliński

KAPLICZKI KRZYŻE KOŚCIOŁY POMNIKI AKTUALNOŚCI
INNE CIEKAWE OBIEKTY W POWIECIE GARWOLIŃSKIM
Kazik Paciorek
Przejdź do treści

Miętne

Kościoły

 Miętne – wielodrożnicowa wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie garwolińskim, w gminie Garwolin. W latach 1975−1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa siedleckiego.
 W miejscowości znajduje się Zespół Szkół Rolniczych - Centrum Kształcenia  Ustawicznego i Praktycznego im. Stanisława Staszica (poprzednik, szkoła rolnicza, została otwarta w 1924). Wiosną 1984 w szkole miał miejsce strajk szkolny w obronie krzyży usuniętych z sal lekcyjnych. Przy szkole znajdują się obiekty sportowe, w skład których wchodzą m.in. kryta pływalnia, hala sportowa, siłownia, hale gimnastyczne, 5 boisk piłkarskich, boiska asfaltowe, boiska do siatkówki plażowej, korty tenisowe, strzelnica.
W Miętnem znajduje się kościół pw. Podwyższenia Świętego Krzyża. W centralnie położonym parku znajduje się zabytkowy, ostatnio odrestaurowany dworek. Wieś posiada także 4 części: Kolonia, Miętne-Parcele, Nadleśnictwo Kotwica, Piaski.
 Parafia erygowana w 1992 r. Kościół parafialny murowany, wybudowany staraniem ks. Henryka Bujniaka, ks. Stanisława Maksymowicza i ks. Zbigniewa Daniluka. Konsekrowany 03.12.1995 r. przez Ks. Bpa Jana Mazura. Styl współczesny.

Zdjęcia z 2011, u dołu

Zdjęcia z 2020, u dołu.
Wróć do spisu treści