Dożynki Gończyce - Kapliczki, krzyże, pomniki

KAPLICZKI KRZYŻE KOŚCIOŁY POMNIKI AKTUALNOŚCI
INNE CIEKAWE OBIEKTY W POWIECIE GARWOLIŃSKIM
Kazik Paciorek
Przejdź do treści

Dożynki Gończyce

Imprezy 2016
 Dzisiaj, 4 września 2016 roku, odbyły się w Gończycach dożynki gminy Sobolew. Jak zwykle, świetny występ Zespólu Ludowego z Gończyc. Było wiele atrakcji, nawet przelot balonem, z którego robiłem zdjęcia. Jedynym minusem było to, że ktoś niemądry, delikatnie mówiąc, wymyślił, by msza dożynkowa była o godzinie 9.30. W rezultacie początek dożynek był tylko dla organizatorów, VIP-ów i garstki ludzi. Widzowie zaczęli przybywać pod koniec świetnego występu zespołu z Gończyc. Dożynki były też bezalkoholowe. Pomysł dobry, ale wszystkie sklepy spożywcze w Gończycach były otwarte. Najbliższy z piwem i wódką był 300 metrów od dożynek.
 Zapraszam do obejrzenia zdjęć.
 Przygotowania.
  Przemarsz korowodu dożynkowego z kościoła na plac rekreacyjny przy stawie.
  Wręczanie wójtowi chleba przez poszczególne sołectwa.
  Prezentacie wieńców dożynkowych.
  Oficjalne przemówienia i dzielenie chleba.
  Wspaniały Zespół Ludowy z Gończyc. W zespole występują całe rodziny. Najmłodsi członkowie mają po kilka lat. Najstarsi dochodzą do siedemdziesiątki.
  Występ Kapeli Mazowieckiej.
 Występ Kapeli Figielskich.
  Kolejny występ.
  Jedną z większych atrakcji był krótki przelot balonem,  Zrobiłem trochę zdjęć z wysokości. Przelot był bezpłatny.
  Jedna z atrakcji dla dzieci.
 Imprezę zakończył zespół Aneks. W chwili, gdy to piszę, oni jeszcze grają (godz. 21.42). Zespół obchodzi w tym roku 30-lecie działalności. Zespół Ludowy z Gończyc przygotował niespodziankę. Zagrali sobowtóry z tamtych lat. Przyjechali oni wiekowym Żukiem. Zespół z Gończyc zaśpiewał specjalną piosenkę. Był tort.
Wróć do spisu treści